• Alcalactine (PGLA)

PGLA Emilebilen Sütür
Poli (glikolid (90%) – ko – laktid (10%))

ALCALACTINE® sütürleri 90% Poliglikolik Asit ve 10% L- Laktik Asitten sentezlenen bir kopolimerden oluşmuş sentetik, emilebilir, steril, multifilament cerrahi sütürlerdir. Örgülü sütürler kaplama maddesi ile kaplanmıştır. Kaplamalı sütürlerin kaplama malzemesi Kalsiyum Stearat, Poliglikolik Asit (30%) – L-Laktik Asit (70%) karışımından oluşmaktadır.

ALCALACTINE® sütürleri yaşayan bir organizmaya implante edildiğinde organizma tarafından emilir ve aşırı doku tahrişine sebep olmaz. ALCALACTINE® sütürleri antijen ve pirojen değildir, emilim sırasında sadece hafif doku reaksiyonu ortaya çıkar.

ALCALACTINE® sütürleri Avrupa Farmakopesi (EP) ve Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi’nde (USP) emilebilir sentetik sütürler için tanımlanmış tüm gereklilikleri -çap limitlerinin bazı ölçülerde biraz aşılması dışında- karşılar.

Operasyonu kolaylaştırmak amacıyla, ALCALACTINE® sütürler FDA onaylı D&C mor No:2 ile boyanmış mor renklidir. ALCALACTINE® sütürler, USP 6/0 – USP 2 aralığında, 10cm den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

ALCALACTINE® sütürleri, steril, örgülü mor renkli, USP 6/0 – USP 2 (metrik 0,7-5) aralığında, 10 cm’ den 150 cm’ e kadar çeşitli uzunluklarda, paslanmaz çelik iğneli veya iğnesiz olarak üretilirler.

Sütürler bir, iki ve üç düzinelik paketler halinde sunulmaktadır.

Alcalactine (PGLA)
Alcalactine (PGLA)